O idei

O festiwalu

Festiwal Queerowy Maj zagościł na społecznej mapie Krakowa w 2009 roku. Głównymi celami tej inicjatywy są inicjowanie i podtrzymywanie dyskusji wokół zagadnień istotnych dla osób LGBTQ, promowanie postaw otwartych na odmienność i różnorodność oraz integrowanie społeczności LGBTQ. Pośród wydarzeń festiwalowych znajdują się między innymi: debaty, warsztaty, pokazy filmowe, działania artystyczne czy imprezy sportowe oraz Marsz Równości.

 Jeśli popierasz nasze działania, jeśli masz własne pomysły – skontaktuj się z nami.

Festiwal jest organizowany przez Komitet Organizacyjny Queerowy Maj. Komitet powstał jesienią 2008 roku – jego dziełem był 1. festiwal Queerowy Maj w dniach 15-17 V 2009 r. W skład Komitetu wchodzą osoby zainteresowane problemami krakowskiego środowiska LGBTQ, chcące promować wartości społeczeństwa obywatelskiego, stawiające na różnorodność w przestrzeni publicznej. Specyfiką i siłą Komitetu jest to, iż nie stanowi on grupy sformalizowanej, ani nie jest federacją organizacji, lecz tworzony jest przez grupę entuzjastów. Robimy wspólnie coś dla sprawy, którą uznajemy za niezwykle ważną w dzisiejszej polskiej – w tym przypadku krakowskiej rzeczywistości. Zapraszamy więc do współpracy, wsparcia i udziału w kolejnym tęczowym święcie, które na rok 2013 już po raz piąty przygotowujemy.

O Marszu Równości

Marsz Równości jest coroczną manifestacją, podczas której geje, lesbijki, osoby biseksualne, transpłciowe, ich rodziny, przyjaciele i przyjaciółki przechodzą ulicami Krakowa, by wyrazić swój sprzeciw wobec dyskryminacji i wykluczeniu przede wszystkim ze względu na nienormatywną seksualność i płciowość, ale także ze względu na pochodzenie etniczne, wiek, niepełnosprawności, wyznanie lub bezwyznaniowość czy status materialny. Podczas Marszu zwracamy uwagę na m.in. konieczność wprowadzenia polityki równościowej i prawa antydyskryminacyjnego, potrzebę swobodnej ekspresji własnej tożsamości, jak i szeroko rozumianej solidarności społecznej. Do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy wszystkie zwolenniczki i wszystkich zwolenników równego statusu społecznego i prawnego osób LGBTQ!

 

Reklamy